fbpx

Ekologiczne ogrzewanie na pellet w Zamku Moszna

Kotłownia na pellet w Zamku w Mosznej
Zamek Moszna to urokliwa rezydencja z rozległym parkiem położona niedaleko Opola, w powiecie krapkowickim. Słynie z 99 wież i 365 pomieszczeń. W budynku mieści się obecnie hotel, restauracja, kawiarnia i sale konferencyjne. Pod koniec 2018 roku ukończono remont systemu grzewczego wraz z modernizacją instalacji c.w.u. Obecnie obiekt ogrzewają kotły HDG Compact na pellet o łącznej mocy 550 kW.

Kocioł na pellet zamiast węgla

Kotły węglowe zastąpił nowoczesny i automatyczny system grzewczy na pellet HDG Compact. Roboty montażowe obejmowały m.in. wykonanie prac budowlanych związanych z przystosowanie składu opału węgla na magazyn biomasy, wykonanie ścian wydzielających ściany magazynu, wykonanie otworów montażowych podajników ślimakowych, wykonanie podłogi skośnej drewnianej i montaż drzwi rewizyjnych do komory paliwowej. Napełnianie magazynu pelletu odbywa się w sposób pneumatyczny z autocysterny.

Elastyczne rozwiązania

System HDG Compact można zastosować w niemal każdym budynku. Pneumatyczny system transportu pelletu umożliwia przestrzenne oddzielenie kotła i pomieszczenia magazynowego paliwa nawet do 25 metrów. To wygodne, a równocześnie ekonomiczne i niskoemisyjne źródło ciepła. 

Jesteś zainteresowany modernizacją kotłowni węglowych i olejowych na biomasę w obiektach publicznych i komercyjnych? Chętnie poznamy Twoje potrzeby i przygotujemy najlepsze rozwiązania technologiczne.

Zadzwoń lub napisz do nas!

Scroll to Top