fbpx

Prawie 300 działających instalacji

Kotłownie HDG Bavaria w Polsce

Przez ponad 20 lat działalności w Polsce zrealizowaliśmy prawie 300 dostaw i uruchomień kotłowni biomasowych wyposażonych w urządzenia marki HDG Bavaria. Systemy grzewcze HDG wybierają klienci indywidualni, firmy oraz jednostki samorządowe. Poniżej niektóre z realizacji.

Kotłownia biomasowa HDG M 200 w Żelicach

Ekologiczna i nowoczesna automatyczna kotłownia biomasowa typu HDG M o mocy 200 kW zaopatruje w energię cieplną obiekt szkolny na terenie Gminy Wągrowiec (woj. wielkopolskie). Inwestycja została zrealizowana w 2021 roku.

Paliwo (zrębki) zrzucane jest z samochodu do magazynu i transportowane bezpośrednio do kotła za pomocą nagarniacza piórowego i podajników ślimakowych. Czyszczenie i odpopielanie odbywa się automatycznie. To druga inwestycja Gminy Wągrowiec w technologię kotłów marki HDG Bavaria. Od 2006 roku kocioł HDG Compact o mocy 200 kW ogrzewa szkołę w Łeknie. 

Instalacja w Żelicach pokazuje, że biomasa to najtańsze źródło ciepła. W sezonie grzewczym 2022/2023 cena 1 GJ ciepła wytworzonego w tej kotłowni wyniosła ok. 55 zł netto. To znacznie taniej niż ogrzewanie gazem (94,91 zł/GJ), olejem opałowym (82,72 zł/GJ) i węglem (74,67 zł/GJ)*.  

* Informacja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki nr 18/2023 w sprawie średnich cen sprzedaży ciepła wytworzonego w jednostkach wytwórczych niebędących jednostkami kogeneracji w roku 2022 z dnia 30 marca 2023 r.

Hotelarstwo

Zamek w Mosznej

Produkcja żywności

Mleczarnia Actinata

Obiekty sportowe

Kompleks sportowy im. Zdzisława Adamczaka w Lesznie

Budynki komunalne

Sokołowo Budzyńskie

Przemysł drzewny

Tartak IVS w Turzówce

Służba zdrowia

Szpital Powiatowy w Wyrzysku

Budynki publiczne

Szkoła i urząd gminy Odrzywół

Oświata

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łeknie

Produkcja tworzyw sztucznych na rynek motoryzacyjny

Automet w Sanoku

Oświata

Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszance

Oświata

Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Szlacheckich

HDG Bavaria

Niezawodne kotły biomasowe dla każdego klienta

Dowiedz się więcej o biomasowych systemach grzewczych HDG

Zadzwoń pod numer +48 603 464 448 lub wypełnij formularz kontaktowy. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i zaproponujemy najlepszą ofertę.

Scroll to Top