fbpx

Automatyczne kotły c.o. na zrębki drzewne, trociny i biomasę

Kocioł na zrębki i trociny z podajnikiem

Kotły zautomatyzowane HDG zaprojektowane są do spalania takich paliw biomasowych jak zrębki drzewne (wg normy PN-EN ISO 17225-4), wiór, trocin, zrzyn, pelletu oraz brykietu. Urządzenia dostępne są w wersji lewej i prawej. Połączenie systemu podawania i kotła jest elastyczne i obrotowe. Komfortowe użytkowanie zapewnia automatyczny mechaniczny system czyszczenia wymiennika, automatyczne odpopielanie i podawanie paliwa. Technologia HDG Bavaria to przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo eksploatacji poprzez chroniony patentem podajnik komorowy, zintegrowany z transporterem ślimakowym oraz z systemem gaszenia wodą.

Kotły na zrębkę drzewną

Zrębki drzewne to rozdrobnione lub porąbane nieforemne naturalne drewno (z korą lub bez kory). To źródło taniej i odnawialnej energii. W kotłach HDG zalecane jest użycie dobrej jakości paliwa i o niskiej zawartość wody – do 35%. Zrębki można spalać w sposób zautomatyzowany, czysto i wygodnie. Zrębka drzewna to coraz bardziej popularne paliwo ze względu na wysoką dostępność, możliwość własnej produkcji oraz przystępną cenę w porównaniu do węgla czy gazu. 

Kotły na trociny i odpady tartaczne

Trociny i zrzyny tartaczne są najczęściej pozostałością w przemyśle drzewnym i meblarskim. Stolarnie, zakłady meblarskie czy tartaki mogą ogrzewać się praktycznie za darmo, wykorzystując własne paliwo. Automatyczne kotły HDG można doposażyć m.in. w specjalnie przygotowany czujnik poziomu paliwa, który umożliwia spalanie materiałów bardzo lekkich jak trocin i innych pozostałości po obróbce drewna.

Kocioł HDG Compact

Moc: 30 - 95 kW

Kocioł HDG Compact

Moc: 100 - 200 kW

Kocioł HDG M

Moc: 150 - 240 kW

Kocioł HDG M

Moc: 300 - 400 kW
Jakość na każdym etapie produkcji

Kotły zautomatyzowane HDG pracują z powodzeniem długie lata. 

Magazynowanie i układ podawnia paliwa HDG Vario

Mądre zaprojektowanie magazynu i systemu wygarniania paliwa pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów i pracy w trakcie eksploatacji systemu. HDG Bavaria oferuje przeróżne warianty systemów podawania paliwa – począwszy od tradycyjnych nagarniaczy z podajnikiem przez podajniki łokciowe, różnego typu podajniki ślimakowe, system ruchomej podłogi oraz indywidualne rozwiązania.

Nagarniacz piórowy to skuteczny system wygarniania stosowany w urządzeniach HDG. Może on przenosić zarówno zrębki, jaki i wióry, brykiety i pellet. Wytrzymała i elastyczna konstrukcja jest bardzo pewnym rozwiązaniem. Optymalny zakres zastosowań to magazyny o średnicy od 2,0 do 5,5 m.

Dowiedz się więcej o automatycznych systemach biomasowych HDG

Zadzwoń pod numer +48 603 464 448 lub wypełnij formularz kontaktowy. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i zaproponujemy najlepszą ofertę.

Scroll to Top